listopada 03, 2018

Pielęgnacja cery normalnej

  Wydawałoby się, że jak się ma cerę normalną, to dbać o nią nie trzeba, nie?...
A tu niespodzianka.
Posiadaczy cery normalnej w wieku dorosłym wcale nie ma aż tak wielu. Z reguły w czasie dojrzewania, zmienia się ona w któryś z pozostałych typów i na to większego wpływu raczej nie mamy. Ale spokojnie o ten stan rzeczy możemy obwinić hormony, stres, tryb życia, środowisko, otoczenie, kosmetyki, choroby, czy wreszcie nawyki pielęgnacyjne. 
Jeżeli jednak udało nam się jakimś cudem utrzymać taką cerę po dwudziestym roku życia, pomijając fakt, że możemy się nazwać szczęściarzami, to powinniśmy jeszcze pamiętać, że warto taki stan rzeczy utrzymać odpowiednią pielęgnacją.


źródło: internet - domena publiczna
Skóra normalna jest gładka, bez przebarwień, o lekkim, satynowym połysku. nie ma żadnych grudek ani krostek, jest jędrna i nie przetłuszcza się. 

Przy takim stanie rzeczy wystarczy, że ograniczysz się do podstawowej pielęgnacji.
Przy kąpielach pamiętaj o ciepłej, ale nie gorącej wodzie. Same kąpiele nie powinny trwać dłużej niż 20 minut. Woda wodociągowa  jest chlorowana, ale też twarda - używaj więc olejków do kąpieli, od czasu do czasu soli morskich, ale najlepiej z dodatkiem olejków. Kosmetyki myjące - najlepiej te bez silnych detergentów. 
 Przy pielęgnacji twarzy pamiętaj by nie używać bez potrzeby kosmetyków z alkoholem i wysuszających. Najlepiej zaopatrzyć się w nawilżające i lekkie, zawierające w sobie kwas hialuronowy. 
Peeling wystarczy jeśli będzie to enzymatyczny, raz - dwa razy w tygodniu. 
źródło: internet - tapety pulpitowe
Kremy lekkie, nawilżające  - w lato. W zimę mogą być trochę treściwsze, lekko natłuszczające. 
I przede wszystkim - pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej!!
Z kosmetyków wybieraj te specjalnie stworzone z myślą o skórze normalnej. Jeśli takich nie ma akurat w Twoim sklepie - możesz pokusić się o kosmetyki dla dzieci lub te przeznaczone do cery suchej lub wrażliwej. Unikaj kosmetyków do cery tłustej i mieszanej.

Jak widać skóra normalna nie potrzebuje wiele. Ale czy wśród moich czytelników jest ktoś, kto może się taką pochwalić? 😇


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za każdy komentarz, to mocno motywuje.
Będzie mi również bardzo miło jeśli zaobserwujesz mojego bloga. :)

Copyright © Asian Beauty World , Blogger